Autor Téma: Nejde se vám přihlásit?  (Přečteno 4951 krát)

12 Lis, 2009, 07:50
Přečteno 4951 krát

Alda

  • Administrátor

  • Offline
  • *****

    • APACHE 125 WNG
    • ATWebdesign
Tento příspěvek platí pro dříve registrované, kteří dosud nečetli moje avízo z minulého týdne a dnes zjistili, že jim nejde přihlášení.

resp. jen pro všechny, kdo se registrovali do 5.11.2009 včetně. Toto se ale netýká těch, kdo si při registraci zvolili přihlašovací nick s malými písmeny (viki, boris, ...).

Protože nefunguje systém soukromých zpráv jak má (nějakej kopanec v systému), tak v nejbližších dnech budu "natvrdo" měnit ve vašich profilech položku "Uživatel" na malá písmena. Nemá to ale nic společného s položkou "Jméno" (vidí ostatní na fóru).

K čemu touto změnou dojde a jak to poznáte?

1) Do vaší emailové schránky dojde systémový email s tímto textem (vzor předvedu na uživateli, který byl původně Franta):
POZOR - nedošla-li zpráva zkontrolujte složku SPAM - pokud používáte v PC poštovního klienta, tak je možný, že zpráva byla zachycena přímo na serveru poskytovatele vaší emailové schránky, takže je potřeba juknout do "Nevyžádané pošty" přes webové rozhraní (seznam.cz, centrum.cz, gmail.com ...)

Čau franta!
Tvé přihlašovací údaje na Moto Čundr CZ byly změněny a heslo přegenerováno. Níže jsou tvé nové přihlašovací údaje.
Tvoje uživatelské jméno je: franta, Tvé heslo je 11431543d8
Můžeš jej změnit po přihlášení na své stránce s profilem, nebo na tomto odkazu:
http://www.motocundr.cz/index.php?action=profile

S pozdravem,
tým Moto Čundr CZ2) Pokud jste na fóru momentálně přihlášeni, tak se musíte odhlásit, pokud vás systém už nevykopl sám, tzn., že máte hledat výše uvedenou emailovou zprávu ve své schránce.

3) Za použití odkazu a uvedených přihlašovacích údajů se znovu přihlásit - heslo si opět můžete v nastavení profilu změnit dle své libosti (to z emailu nikdo z adminů nezná - generuje to systém sám kvůli ochraně uživatelů! Třeba kvůli tomu, aby admini nemohli za vás hlasovat v anketách. I to se "někde" stává  :D )

Vysvětlení: pouze lidem, kteří mají v položce "Uživatel" nick psaný malými písmeny lze odeslat soukromou zprávu - u dalších to vypisuje chybu "Uživatel nenalezen"


A na závěr důležité upozornění pro uživatele Mozilla Firefox - pokud používáte automatické ukládání hesel, tak ke zdárnému úspěchu této akce je potřeba vymazat "staré" přihlašovací údaje z paměti hesel pro toto fórum. Předpokládám, že když už Firefox někdo používá, tak ho taky aktualizuje, nyní je verze 3.5.4, pro kterou popíšu postup jak heslo z paměti vymazat:
a) Někde na ploše tohoto zobrazeného fóra klikněte pravým tlačítkem, zobrazí se místní nabídka, kde na druhé pozici odspoda uvidíte volbu "Zobrazit informace o stránce".
b) Zobrazí se karta nahoře s tlačítky Obecné - Média - Kanály - Povolení - Bezpečnost. Nás zajímá karta "Bezpečnost", na které budeme hledat tlačítko "Zobrazit uložená hesla" a na ně klikneme. Zobrazí se další okno s názvem "Uložená hesla" a tam bude řádek, na kterém bude uvedeno Server http://www.motocundr.cz a Uživatelské jméno Franta (třeba). Na tento řádek jednou klikneme (označíme) a pod tímto oknem klikneme na tlačítko "Odebrat" (Pozor - NE "Odebrat vše" !)

Pokud totiž staré uživatelské jméno touto cestou nevymažeme, tak je Firefox bude chtít s velkým prvním písmenem furt vnucovat i když se přihlásíte s pozměněným nickem s prvním malým a zkrátka se na forum nedostanete ...